Gezocht: vrijwilligers voor de technische commissie jeugd

De Technische Commissie Jeugd van Sportclub Deventer is per direct op zoek naar 1 of 2 vrijwilligers die een aantal uren per week een bijdrage wil(len) leveren aan de werkzaamheden van de Technische Commissie Jeugd. De commissie is bezig met het formuleren en uitvoeren van het technische beleid in de club. Doelstellingen van de Technische Commissie zijn:

 • • Allereerst willen we het niveau van de selectietrainers ontwikkelen. Sportclub Deventer streeft naar gekwalificeerde trainers (TC II en TC III) voor de jeugdselectieteams. De kwaliteit van de jeugdopleiding wordt voornamelijk bepaald door de kwaliteit van de trainers. Ook investeren we in de begeleiding van de trainers van de recreatieve teams;
 • • Onze ambitie is het competitieniveau van de selectieteams te verhogen. Onze ambitie is daarbij dat de eerste selectieteams over de gehele breedte tenminste in de 1e klasse voetballen. Daarbij moet de verbinding van de jeugd (de A1) met de senioren selectie elftallen zo goed mogelijk zijn en moeten we de potentie in de jeugd benutten en vertalen naar een algeheel hoger voetballend niveau in onze vereniging;
 • • Er moet meer aandacht komen voor interne scoutng. Hierdoor wordt het selectiebeleid geïntensiveerd en zal het niveau van de teams stijgen;
 • • De ambitie is meer continuïteit te krijgen in de jeugdopleiding. Dat betekent dat er vanuit een eenduidige visie wordt opgeleid en gevoetbald bij de pupillen (focus op technische ontwikkeling) en junioren (focus op technische en tactische ontwikkeling).

Verantwoordelijkheden

Je bent alleen of samen verantwoordelijk voor:

 • • Meedenken over en uitvoeren van het technische beleid van Sportclub Deventer
  • De zorg voor een leeftijdscategorie. Leeftijden 4-18, mini’s t/m de A Junioren
  • De teamindelingen van zowel selectie als recreatieve teams
  • Het opstellen van een financieel jaarplan ter uitvoering van het technische beleid
  • Het vullen van Talento, het spelersvolgsysteem

Werkzaamheden

De werkzaamheden bestaan onder meer uit:

 • • Begeleiding en ontwikkeling van jeugdtrainers
  • Het controleren en invoeren van gegevens in Talento
  • Per drie weken bijwonen van een vergadering
  • Het informeren van diverse andere commissies
  • Het verstrekken van informatie aan (aspirant-)jeugdleden of hun vertegenwoordigers
  • Het maken van een selectieindeling en het organiseren van het trainersbestand

Vereisten

Om deze functie goed uit te kunnen voeren moet je:

 • • Een heldere visie hebben op jeugdvoetbal op zowel prestatief als recreatief niveau en ervaring hebben met jeugdvoetbal
  • Het een uitdaging vinden jeugdtrainers te begeleiden en te helpen bij hun ontwikkeling
  • Beschikken over circa 4 uur per week
  • Goed bereikbaar zijn voor (aspirant-)leden en hun vertegenwoordigers
  • Enig gevoel hebben voor werken met een geautomatiseerd systeem

Interesse?

Heb je zin om op deze manier een bijdrage te leveren aan onze vereniging neem dan contact op met Arend Sick via het mailadres: arendsick@gmail.com. Hij kan ook meer informatie verstrekken over deze functie.

Voor eventuele toetreding vindt eerst een kennismakingsgesprek met (leden van) de TCJ plaats.